אוורור מרתף

תאורה טבעית ואוורור מרתף

דף הבית » פתרונות אוורור » אוורור מרתף
[pojo-gallery id="4470"]

תרמו-לייט™ מאפשר להוליך אור טבעי אל תוך מרתף ובו-זמנית לשאוב את הלחות וגז הראדון העשויים להצטבר במרתף. ניתן להוליך תאורה טבעית למרתף בשני אופנים: מצד המבנה, דרך הקיר, או מתקרת המרתף, דרך הקומות העליונות. בשני המקרים ניתן לשלב, בנוסף לתאורה הטבעית והאוורור הפאסיבי, גם ונטה חשמלית המותקנת בתוך הטרמו-לייט, לשאיבה עוצמתית מתוך המרתף.

יתרונות בהתקנת טרמו-לייט™
אור טבעי במרתף עם אוורור מרתף

תאורה טבעית למרתף

לאורך כל שעות היום ללא צורך בשימוש בתאורה חשמלית. מוביל אור טבעי גם לאזורים חשוכים.

כשאור ובריאות ניפגשים

חשיפה לאור השמש מסייעת ליצור ויטמין D, הנחוץ להתפתחות ותפקוד תקין של גוף האדם, כמו גם מקטין את הסיכוי לתחושת דכדוך ודיכאון במיוחד בתוך חדרי מרתף שאין להם מקורות תאורה חיצוניים או חלונות.

מקסימום אור טבעי מן הטבע

לוכד גם את קני השמש הנמוכות בעת
הזריחה והשקיעה, וגם "תאורת רקיע"
ביום מעונן, ומוליך אותן לתוך המרתף.

שני פתרונות בתוך מוצר אחד

הפתרון האידאלי לשילוב בין אור
השמש העוצמתי להארת המרתף ופינוי הלחות וגז הראדון, העשויים להצטבר במרתף. שילוב של מנוע חשמלי (ונטה) בתוך הטרמו-לייט מבטיח את תנועת האוויר והפחתת רמת הלחות במרתף לאורך כל שעות היממה.

חיסכון לאורך שנים 

ההשקעה הראשונית במערכת טרמו-לייט , מאפשרת ליהנות מאור טבעי במרתף במקום תאורה חשמלית ומהווה החזר על ההשקעה תוך מספר שנים בודדות, במיוחד בהשוואה להשקעה בבניית חצר אנגלית, כמקור לאור ואוורור, שלא תמיד משיגה את המטרה לשמה נבנתה.

אייקון וי

צריכים רק אוורור ופינוי לחות מהמרתף – ללא אור טבעי ?

ניתן להתקין מערכת אוורור מרתף, גם ללא תאורה טבעית. לפרטים לחצו כאן.

טרמו-לייט™ - השילוב האידיאלי בין אור טבעי ואוורור מרתף

תאורה טבעית למרתף, צנרת מראות מיוחדת

בשנים האחרונות יותר ויותר בעלי בתים מנצלים את האפשרות של מרתף כחלק שימושי מחדרי הבית, הן לשימוש עצמי והן כמקור להכנסה נוספת בהשכרת המרתף.

אור טבעי במרתף יחד עם אוורור מרתף ברמה מספקת, מאפשר תנאי מחיה הדומים לחדר רגיל בבית, ובתיכנון נכון ניתן להשיג תוצאה טובה ונעימה לשוהים במרתף, למרות שהוא מצוי מתחת לפני האדמה.

 


תאורה טבעית במרתף נותנת הרגשה של מרחב, וכאשר משלבים גם רמת אוורור נכונה, ניתן לבטל לחלוטין את הרגשת המחנק ואת ריחות הטחב והעובש הנוכחים בחדרי מרתף רבים.

התקנה של טרמו-לייט במרתף מאפשרת ליהנות משני העולמות:
גם להכניס אור טבעי למרתף מתחת לאדמה לחדרים החשוכים לאורך כל היום, וגם לפנות את הלחות וגז הראדון העשויים להתצבר באזור זה.

התקנת אוורור ותאורה טבעית למרתף:
ניתן להתקין את הטרמו-לייט הן במרתף קיים וכמובן מומלץ לשלב אותו כבר בשלבי הבניה של המרתף.

 

 

 

 

חשוב: כאשר ניגשים לשלב תאורה טבעית במרתף, יחד עם אוורור, יש לתת את הדעת על שני נושאים מרכזיים:

האחד- כיוון הבית והחשיפה של קירות המרתף לשמש ישירה. הדבר נכון במיוחד אם רוצים לעשות שימוש בטרמו-לייט המותקן בקיר המרתף (יורד אל מתחת לפני האדמה ונכנס דרך קיר חיצוני של המרתף).

השני– מכיוון שאנו רוצים להשיג אוורור נכון של המרתף, יש להביא בחשבון את מקורות כניסת האוויר למרתף. על מנת להשיג רמת אוורור נאותה, יש לבצע מספר החלפות אוויר בשעה, כשאשר מצד אחד נכנס אוויר טרי למרתף, ומהצד השני הוא יוצא מבעד לטרמו-לייט.

למידע נוסף על עקרונות אוורור נכון
ואור טבעי למרתף לחץ כאן
.

אור טבעי למרתף, דרך הקיר. מראות להולכת אור
תאורה טבעית למרתף עם אוורור. מבט מבפנים
תאורה טבעית למרתף, צנרת הולכה עם מראות

דגמים וקטרים מומלצים לטובת אור טבעי במרתף : ברוב המקרים דגם TVL-20 (קוטר 50 ס"מ) ייתן מענה מצוין להארת חדר רגיל או חדר רטוב (מקלחת / שירותים) במרתף, לרבות אוורור ופינוי הלחות הכלואה בו. ניתן גם קטרים גדולים יותר.
התקנה: 
ניתן להתקין את הטרמו-לייט למרתף הן דרך גג שמעל המרתף (נכנסים מהגג ו"מדלגים" דרך קומה שלמה כלפי מטה עד לתקרת המרתף) והן דרך קיר חיצוני, עדיפות עם מפנה לשמש (צדדים מזרח, ובעיקר דרום ומערב בישראל).
תוספות שימושיות :
בנוסף לאור טבעי למרתף לאורך כל שעות היום, ניתן לשלב מנוע ונטה בתוך הטרמו-לייט, למרתפים גדולים וכן תאורה חשמלית, ותאורת חירום לשעות הלילה והחשיכה, מבלי לפגוע בשטף האור הטבעי של המוצר.

השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם למידע נוסף
או התקשרו 1-700-555-876

דילוג לתוכן