אחד הדברים הראשונים שאנו עושים כאשר אנחנו נכנסים הביתה זה להדליק את האור. לא משנה אם מדובר ביום או לילה, קיץ או חורף, יש צורך להדליק את האור מכיוון שבתים מטבעם הם מעט חשוכים. למרבית הבתים יש חלונות די קטנים, שגם מכוסים בווילונות, ואנשים פשוט לא מקבלים את האור הטבעי שהם צריכים ורוצים לקבל.

היכולת לגרום למצב של תאורה טבעית בבית שמורה בעיקר למעצבים מקצוענים, אך לעיתים, לאור מחסור בכיווני אוויר והצורך בווילונות למען צרכים עיצוביים, גם הם לא יודעים כל כך כיצד לפתור את הבעיה.

הפתרון הטוב ביותר לבעיית הכנסת אור טבעי לבית היא דווקא באמצעות מכשיר מלאכותי בדמוי סקיילייט. סקיילייט הוא מן חלון שמתעל את האור הטבעי שמגיע אל המבנה אל נקודה מסוימת שנמצאת לרוב במקום מרכזי מאוד בבית. הסקיילייט מאפשר הכנסת אור טבעי לבית שהוא חשוב מאוד לבריאות של כל אחד מאיתנו. תאורה טבעית מאפשרת ייצור ויטמינים חשובים בגוף האדם, שעוזרים לנו להיות חיוניים, פרודוקטיביים ולא עייפים במשך שעות ארוכות יותר.

בנוסף, אור טבעי הוא גם מאוד חסכוני, כאשר הוא מונע את הצורך בשימוש בחשמל. כאשר הבית מואר בצורה מספקת, אפשר להסתפק רק באור החיצוני על מנת להתנהל בנוחות בתוך הבית. השימוש בחשמל הוא אינו טבעי ולא היה קיים בעבר, וכל שימוש מיותר בו גורם נזק לסביבה. חשוב לדעת להשתמש בסביבה כמה שיותר, והתקנת סקיילייט היא בהחלט דרך מצוינת ללכת בה.

תרומה רבת זרועות

הסקיילייט תורם לא רק מבחינת תאורה, אלא גם באלמנטים אחרים כמו פיזור של חום ולחות. לכן, הרבה אנשים מתקינים את הסקיילייט במקומות כמו עליות גג רעפים או שירותים ומקלחות על מנת לשמור על החדרים הללו, שהם מועדים לפורענות. בימי הקיץ, הטמפרטורה בעליות גג אשר צמודות לגג רעפים יכולה להגיע למעל 60 מעלות צלזיוס ללא אוורור מתאים. השהייה היא בלתי אפשרית ונעשה גם נזק למבנה. גם במקרים של חדרי שירותים ומקלחות אשר נוטים להיות לחים, יש נזק לקירות ולרהיטים, וכאשר יש סקיילייט טוב, שבנוסף למקור אור טבעי, משמש גם לפינוי החום והלחות, כמו מוצר הטרמו-לייט, אפשר למשוך את הלחות הזו החוצה ולשמור על החדר יבש.

מקורות אור טבעיים מביאים איתם גם חיסכון וגם אלמנט חשוב לבריאות שלנו. מחקרים מראים על כך שאנשים שגרים במקומות מוארים, עם שמש במרבית שעות היממה, הם אנשים מאושרים יותר לעומת אנשים במקומות כמו סקנדינביה, שלעיתים לא רואים אור יום במשך כמה ימים. חלון סקיילייט הוא הדרך המלאכותית להשיג תאורה טבעית חשובה.

אור טבעי

צרו קשר דרך הטופס כאן, או התקשרו 1700-555-876

פתרונות אוורור ותאורה טבעית

דילוג לתוכן