ארובת אור-הפתרון לאור טבעי בבית

ישנן דרכים רבות כיום "להכניס" אור טבעי, לתוך הבית שלנו, המשרד או למרחב הציבורי.

ארובת אור

 תאורה טבעית שמקורה באור השמש החיצוני, מאפשרת הרגשה טובה יותר בתוך המבנה, ויוצרת "חיבור" לנעשה בחוץ. . כאשר מדובר בחללים קטנים יותר ואפלוליים, האתגר במציאת פתרונות תאורה טבעית הוא רב ולשם כך הומצאה במיוחד ארובת אור, המהווה מענה מוצלח לחלל שכזה ואפשרות ליהנות ממקום מואר ונעים יותר, גם כשאין חלונות או פתחים אחרים, דרכם האור יכול להיכנס.

לשם מה צריך אותה?

ארובת אור, המספקת תאורה טבעית מצוינת בעיקר לחדרי מדרגות, למקלטים, למרתפים למסדרונות ולחדרי אמבטיה ושירותים, היא סוג של צינור תאורה, דרכו נכנס אור טבעי אל אותו חלל.
כמו סקיילייט, מהווה ארובת אור פתרון מצוין לסוגים שונים של חללים ומנצלת את האור הטבעי בחוץ כאשר אין מספיק חלונות ואמצעים נוספים שיאירו את המקום.

בשונה מחלון גג רגיל, ארובת אור מאפשרת הולכה של האור גם בקווים שאינם ישרים, ושיטת הפעולה שלה, באמצעות מראות, המחזירות ומוליכות את האור לאורך כל הצינור, מאפשרת הולכת אור כמעט מלאה של האור המצוי בחוץ אל תוך המבנה, וזאת ללא יצירת חימום או אפקט חממה -לעומת חלון גג רגיל, שהחדרת האור שלו מצטמצמת לקרני האור שהצליחו לחדור דרך פני החלון, והאור לא בהכרח יחדור ויזרום במלואו פנימה אל תוך המבנה.

בעידן שבו המודעות לניצול משאבי הטבע ולחיפוש אחר פתרונות ירוקים, חסכוניים ויעילים יותר, נמצאת בעלייה מתמדת, מהווה ארובת האור אפשרות נפלאה לרבים, שהופכת אט אט לפופולארית יותר ויותר. הבחירה בארובת אור היא פתרון לטווח הארוך וגם פתרון חסכוני מאוד. היא מהווה חלופה מצוינת לפתרונות התאורה התעשייתיים, שעל אף היותם זולים יותר כיום וחסכוניים (נורות לד למשל) הם בוהקים מאד ולרוב גם פחות נעימים לשהייה באזורם, לעומת האור הטבעי ותכונותיו המועילות.

על יתרונותיה הרבים

התאורה הטבעית המתקבלת תודות לארובת האור יכולה לספק פתרון נקודתי הן לשטחים גדולים והן לשטחים קטנים וחשוב לתכנן את מיקומה והשילוב שלה יחד עם אלמנטים נוספים כדי לקבל את כמות האור הנדרשת וגם את העוצמה הרצויה. הדבר נכון במיוחד למקומות שבהם נמצאים לא מעט אנשים, כמו מפעלים שבהם ישנה חשיבות רבה ליצירת מרחב נכון ומתאים.

בחברת טרמו-ונט פותח דגם ייחודי בקנה מידה עולמי, של ארובות אור המשלבת בתוכה גם אפשרות של אוורור – וכל זאת באותו מוצר ללא תוספות מיוחדות.
הטרמו-לייט הוא סוג של ארובת אור העשויי מחומרים עמידים במיוחד, ומאפשר הולכה דו-סטרית: כלפי פנים המבנה מוליכה ארובת האור של הטרמו-לייט אור טבעי, וכלפי חוץ מתבצעת בו זמנית, הולכה של אויר חם ולח המצוי בתוך המבנה.

למעוניינים בהתקנתה של ארובת האור, יש לוודא כי נעזרים בכתובת מקצועית, מנוסה ומיומנת המתבססת על תכנון הנדסי מקדים והיכרות עם המרחב עצמו ועם מאפייניו וצרכיו. לצד תכנון מיקומו של אותו פתח בגג המבנה, היכן שתימצא ארובת האור, יהיה צורך גם בתכנונו של שרוול מיוחד, שישולב לצד התשתיות הקיימות. כאן תידרש זהירות יתר והתייחסות מעמיקה למערכות הנמצאות במקום על מנת לאפשר שילוב מוצלח שאיננו מסכן דבר.

צרו קשר דרך הטופס כאן, או התקשרו 1700-555-876

דילוג לתוכן