חיסכון הוא נושא חשוב מאוד כיום אצל כל אחד מאתנו. יוקר המחייה הוא משמעותי ואנשים מנסים למצוא דרכים לצמצם בהוצאות על מנת שיוכלו לספק למשפחה שלהם גם את הבסיס למחייה וגם בונוסים למותרות. אחת ההוצאות הגדולות ביותר בכל משק בית היא על תשלום החשמל.

אם מפרקים את חשבון החשמל, מגלים שדווקא החלק של ההוצאה על הדלקת אור בכל רחבי הבית, הצטמצם מאוד בשנים האחרונות לאור פיתוח של נורות לד LED  המאפשרות אור מלאכותי בעלות יותר ויותר נמוכה.  מכאן שהטיעון מדוע להתקין מוצר של אור טבעי בבית – כבר לא יכול, ולא צריך להיות בשל העלויות להוצאות הארת הבית באור מלאכותי, החשמל.
 הסיבה להתקנת מוצרים של אור טבעי לבית, ללא הסתמכות רק על הדלקת אור מלאכותי נעוצה באיכויות שהאור הטבעי מספק לנו.

ניתן כיום להתקין סקיילייט בכמה מקומות בבית ולראות כיצד אור טבעי שמגיע אל המבנה מתועל אל עבר אזורים שנמצאים במקומות מרכזיים בבית. יש מספר סוגים של חלונות סקיילייט ביתיים, כאשר חלונות סולארטיוב הם חלונות שמאפשרים שילוב בין כניסת אור טבעי לבין הדלקת אור מלאכותי באמצעות חשמל. השילוב הזה הוא חשוב, מכיוון שאי אפשר לסמוך רק על אור השמש, לבטח אם רוצים לקבל אור גם בשעות הלילה, ועדיין רוצים להימנע מהתקנה של גוף תאורה נוסף.

בריא וחיוני

אור טבעי חשוב מאוד עבור כל אחד מאתנו. האור הטבעי מפעיל ושולט במספר מנגנונים בגוף האדם אשר אחראיים על הוויטליות של גוף האדם. מעבר לעובדה שחשיפה לאור טבעי מפעילה מנגנוני ייצור ויטמין כגון ויטמין D  בגוף שלנו,  עצם החשיפה לאור טבעי עוזרת לנו להרגיש טוב יותר, להיות יותר פרודוקטיביים במהלך יום העבודה, ואפילו עוזרים לנו להישאר ערניים ועם חשק לבצע את מטלות היום יום שלנו.

האור הטבעי, קשור גם למחזור הערות – שינה של האדם, מחזור היום- לילה. רק חשבו על עולם בו אין אור יום וצריך לסבול את החושך במשך 24 שעות… מדובר במקום בו אף אחד לא רוצה לחיות. לכן, חשוב להשיג את האור הטבעי הזה, גם אם אנחנו נמצאים מרבית היום בבית או במשרד. צריך לצאת החוצה, או לחילופין, להתקין את אותו סקיילייט שיעזור לנו לקבל את אור טבעי בבית.

בשונה מאור מלאכותי, אור טבעי "מחבר" אותנו למחזוריות החיצונית של יום-לילה ושומר עלינו מאוזנים.  די לבחון מה קורה לאנשים העובדים במשמרות לילה, לאורך שנים, ולא נחשפים בצורה מאוזנת למנות של אור טבעי, בזמן המתאים, כדי להבין את חשיבותו לחיונית שלנו.

לסקיילייט יש יתרונות רבים שלא קשורים רק לתאורה טבעית. כאשר מתקינים סקיילייט מקבוצת מוצרי סולארטיוב כמו הטרמו-לייט מקבלים למעשה כלי שעוזר בשמירה על הבית. מונע את התחממות היתר של עליות גג באמצעות חלון גג רעפים וגם מונע הצטברות של לחות בחדרי אמבטיות ושירותים. בבית פרטי עם חלון גג רעפים יש תמיד עליות גג רותחות עם טמפרטורה גבוהה במיוחד, מה שמהווה מקור משמעותי לאובדן אנרגיה (לקירור בעונת הקיץ) הרבה מעבר לתרומה החיובית של אור טבעי בתוך הבית, במקום שימוש באור מלאכותי.
 הדבר החכם ביותר הוא להתקין סקיילייט שישלב בין אור טבעי לבין אור מלאכותי וייתן מענה כולל ומושלם גם מהבחינה העיצובית.

אור טבעי

צרו קשר דרך הטופס כאן, או התקשרו 1700-555-876

פתרונות נוספים שיכולים לעניין אותך

דף הבית » מאמרים » אור מלאכותי ואור טבעי
שתף דרך"