להוציא את החום

ימי הקיץ מביאים איתם חום ולחות, ועבור הרבה אנשים, פשוט אי אפשר להתנהל בצורה נורמלית בלי מזגן, גם בבית, גם במשרד וגם ברכב, בדרך ממקום למקום. השאלה שהרבה אנשים שואלים את עצמם היא לגבי החום בתוך המבנים – איך יכול להיות שבמקום שאליו לא מגיעה השמש באופן ישיר, לא פחות חם, ואפילו יותר, מאשר בחוץ. התשובה טמונה בכך שהמקומות הללו סגורים והם סופגים חום מבחוץ, במיוחד דרך הגג רעפים

כל מבנה שעליו יש גג רעפים חשוף במיוחד לעלייה דרסטית בטמפרטורה. הגג נמצא תחת השמש הקופחת וכולא את החום והלחות בתוכו, מה שגורם לעלייה מאסיבית בטמפרטורה וחום בגג לכן, אנשים רבים בוחרים להדליק את המזגן ולשלם לא מעט כסף במהלך הקיץ, במקום לבדוק את האלטרנטיבות, אשר יכולות לסייע להפחתת החום בגג רעפים ואכן יש אלטרנטיבות איכותיות.

כיום, ניתן להתקין מפוח לגג רעפים וליהנות מפתרון שיכול להוריד משמעותית את הטמפרטורה ואת החום בתוך הגג וכתוצאה מכך גם בתוך מבנה. אוורור לגג רעפים

יחסוך במיזוג האוויר ואין כל ספק שיחזיר את ההשקעה בתוך שנים בודדות. מומלץ גם לשלב רעפי אוורור המאפשרים אוורור גג רעפים בצורה יעילה יותר ויצירת אקלים נעים בהשקעה מינימאלית של אנרגיה  ואף בצורה פאסיבית לחלוטין, מה שמוכיח את עצמו כמוצר יעיל מאוד לאוורור הגג

חיסכון ונועם

בהתקנת אוורר לגג רעפים משיגים יתרונות נוספים הקשורים, תאמינו או לא, למקלחת ולאמבטיה. במקומות הלחים הללו יש סיכוי מוגבר לצמיחה של פטריות ולכן, המפוחים אשר מפנים את החום והלחות מחלל הגג, יכולים גם לסייע (בבתים פרטיים) במלחמה העיקשת הזו. התקנה של אוורור גג רעפים חשובה גם אם יש חלון בחדר האמבט, מה שבדרך כלל לא מספיק.

מפוח גג רעפים עובד בצורה מאוד פשוטה. הוא מאפשר אוורור של גג הרעפים גם בצורה פאסיבית, טבעית ללא שימוש במנוע, וגם לשלב מנוע, ליניקה אקטיבית, אם כי שקטה,   של האוויר החם. המנוע הוא מאוד עוצמתי, ואפשר גם לבחור בין מגוון סוגי מנועים, אך השקט הוא המשותף לכולם. חשוב כאמור , לשלב רעפי אוורור המשפרים מאוד את פעילות האוורור של הגג, כאשר הוא משולב עם מפוח גג רעפים .בסופו של יום, בית עם חלל גג רעפים מאוורר, יחסוך אלפי שקלים בהוצאות החשמל למיזוג אויר בתוך הבית.

מפוחי גג גורמים לכך שנוריד משמעותית את השימוש במזגן ויהיה לנו הרבה יותר נעים לשהות בבית, וגם לחסוך בהוצאות החשמל. החום המאסיבי לא נכנס הביתה ואין הרגשה של דביקות בגלל הלחות הגבוהה. המכשירים עובדים ברצף ובאופן בלתי תלוי, ועל אף שיש להם עלות משלהם מדובר בעלות שולית ולא משמעותית לעומת השימוש הבלתי פוסק במזגן בין החודשים מאי ועד ספטמבר.

עלויות שוליות

יש היום מגוון כלים שיכולים לעזור בנושא של אוורור גג רעפים, אך נראה שמפוח גג רעפים יעשה את העבודה על הצד הטוב ביותר ויאפשר גם חיסכון וגם שקט. הצטברות החום הקשה נמנעת וכך אפשר להתנהל בנועם בתוך מבנים בקיץ,  תוך חיסכון משמעותי בהדלקת  המזגן ולבלי לבזבז כספים מיותרים. בשעות הלילה, כאשר קריר יותר, ניתן להגיע אף למצב שלא צריך להדליק מזגן כלל ושם מגיע החיסכון האמיתי.

קרא עוד : חלון לגג רעפים, אור טבעי

 

דילוג לתוכן