דף הבית » מאמרים » סקיילייט לאור טבעי משולב עם אוורור

בין אם בחדרי הרחצה והשירותים, בעליית הגג, מעל חדר המדרגות או במסדרון או בכל מקום אחר, היכן שאין מספיק חלונות או פתרונות תאורה אחרים, סקיילייט הוא ללא ספק אפשרות נפלאה להכנסתו של האור הטבעי אל המרחב ולניצול עוצמת האור שבחוץ כדי לחסוך בעלויות וליצור אווירה ותחושה נעימה ובריאה יותר בפנים. חלון הסקיי-לייט הפך בשנים האחרונות לפתרון תאורה מבוקש מאד הן בארץ והן בעולם והוא בא לידי ביטוי במידות שונות וגם בעיצובים שונים. הוא מתבסס על זכוכית מחוסנת ומבודדת ואדריכלים רבים נוהגים לשלבו במבנים מסוגים שונים, פרטיים, מסחריים וגם ציבוריים.

פתרון מצוין למקומות חשוכים ולא מאווררים

סקיילייט משולב עם אוורור הוא אפשרות נפלאה, במיוחד במדינה חמה כמו ישראל. כאן, ניתן ליהנות מכל העולמות, הן מתאורה טבעית נעימה והן מאוורור המאפשר לשוהים במרחב ליהנות מטמפרטורה נוחה הרבה יותר. מכיוון שלרוב מותקן הסקיילייט במקומות חסרי חלונות או עם מספר מצומצם של פתחי אוורור, הצורך במאוורר כתוספת הוא רב מאד. היכולת לשלב בין שתי האפשרויות הופכת את שני הפתרונות לאמצעי מושלם המתאים לחללים רבים, המהווים אתגר גדול מאד עבור המתכננים.

שילוב של טכנולוגיות מתקדמות

הפיתוחים הטכנולוגיים החדשניים בתחום זה הולידו אפשרויות רבות שמהן ניתן לבחור ומערכת מיוחדת של סקיילייט הדואגת להאיר אזורים חשובים בתאורה טבעית, היכן שפחות מתאים ליצור חלון ופתחים אחרים ובו בעת לאוורר את החלל המואר. כאשר בודקים, מגלים כי במקרים רבים במקומות בהם חסר אור טבעי, חסר גם אוורור ולכן סקיילייט המשלב גם את האופציה של אוורור הוא פתרון מצוין לחלקים רבים בבתים פרטיים ומבנים בכלל.

הטרמו-לייט של חברת טרמו ונט הוא פיתוח חדשני וייחודי בקנה מידה עולמי, המאפשר להתקין סקיילייט עם מאוורר הפועל גם בצורה פאסיבית (ללא מנוע) וגם מאפשר שילוב של מנוע ונטה חשמלי שיצור אוורור אקטיבי של החלל.  שילוב של מוצר כזה מאפשר הולכת אור טבעי ואוורור בו זסקיילייטמנית של חללים רטובים כגון שירותי וחדרי רחצה, אמבטיה ומקלחות, וגם חדרי מדרגות בהם דרוש אור טבעי אך גם "חילוץ" של האוויר החם העולה במעלה המדרגות מהקומות התחתונות.

הטרמו-לייט מאפשר יתרונות רבים שאין לסקיילייט משולב עם אוורור רגיל: אחד העקרונות המגולמים במוצר היא מינימום תחזוקה והתעסקות עם פתיחה וסגירה. בשונה מסקיילייט רגיל הכולל אפשרות של אוורור ע"י פתיחה שלו, הטרמו-לייט אינו דורש את פעולת הסגירה והפתיחה על מנת להיות סקיילייט מאוורר.  האוורור מובנה בו באופן קבוע, ובו בעת הוא מוגן מחדירת מים, ורוחות צד, גם כאשר הוא פתוח. יתרון זה חשוב מאוד בעידן בו מזג האוויר כבר אינו מתחלק באופן ברור לעונות של חורף וקיץ.  הגשם יכול להגיע בכל רגע וגם בעונה לא צפויה וסקייליט משולב עם אוורור כמו הטרמו-לייט ערוך מראש למצב זה ומונע נזילה שחלון גג סקיילייט רגיל לא יצליח להתמודד איתה.

אפשר להתקין סקיילייט בשילוב עם אוורור על גגות שטוחים, גגות רעפים, על גגות פנל ומרתפים, ועל סוגים נוספים של גגות. המערכת מגיעה במידות שונות ומתאימה גם למקומות בהם נידרשת הנמכת תיקרה (כמו הנמכת גבס בבתים פרטיים או תקרת מגשים במבני עשייה וציבור).

 תוספת האוורור באותם מקומות היא הכרחית והיכולת לשלב אותה לצד התאורה הטבעית, הנכנסת אל החלל בזכות הסקיילייט מהווה אמצעי נהדר ההופך את השהות במקום לנעימה הרבה יותר. במקביל, בזכות האוורור עצמו, ניתן לשמור על המקום טוב יותר ולמנוע כאמור הצטברות של עובש וטחב, כפי שעשוי לקרות לא אחת במקומות סגורים שאינם מאווררים כדוגמת מקלחות וחדרי אמבטיה.

חשוב לדעת

כדי ליהנות מיתרונותיו הרבים של שילוב מוצלח זה – האור הטבעי והאוורור, מומלץ לפנות לחברות המתמחות בפתרונות מסוג זה ומכירות היטב את הצרכים הקיימים. אלו, דואגות לשים דגש על האיכות הגבוהה ועל התאמתה של המערכת לתנאי השטח ולדרישותיו המיוחדות.

 

צרו קשר דרך הטופס כאן, או התקשרו 1700-555-876

פתרונות אוורור ותאורה טבעית נוספים שיכולים לעניין אותך

שתף דרך"