בעמוד זה תמצאו את כל המידע הדרוש לגבי התקנת טרמו-לייט או סולאר-טיוב בבית קיים עם גג שטוח (יצוק, בטון).

התקנה של טרמו-לייט (אור עם אוורור) אפשרית הן בבית עם גג רעפים והן בבית עם גג שטוח.
אולם בעוד שבבתים עם גג רעפים (ותקרה "רכה" כמו גבס, או רביץ או עץ) ההתקנה היא פשוטה יחסית, גם לאחר שהבית גמור, וכבר גרים בו-
בבית עם גג שטוח, (בטון יצוק) שכבר הסתיימה בו הבניה, וסביר להניח שהגג כבר עבר איטום למניעת חדירת מים– במקרה זה נידרשות קצת יותר הכנות וההתקנה כרוכה במספר "הכנות" ו"תיקונים" לאחר ההתקנה.

היכן מומלץ להתקין מפוח גג שטוח או טרמו-לייט בגג שטוח?

נתחיל מנושא האוורור. אם בגג רעפים ניתן לשלב מפוח גג גם בשלבים שלאחר  סיום הבניה, בגג שטוח המשימה קצת יותר מורכבת, אבל בהחלט אפשרות ומומלצת.

כדאי לשלב מפוח גג שטוח הן בחדרים רטובים כמו מקלחות ושירותים, בהם, גם אם יש חלון, האוורור הטבעי אינו מספיק ועם הזמן עלולים להיווצר טחב ועובש [[קישור ]] והן בקומות עליונות, (בתים עם 2 קומות או יותר) בהן נוטה להצטבר האויר החם, העולה מתוך כל הבית, דבר היוצר אקלים לא נעים למגורים בקומה העליונה, ומחייב, במיוחד בתקופת הקיץ החמה- שימשו מתמיד במיזוג אוויר.

שילוב של אור טבעי בבתים קיימים, נידרש לעיתים הן כתוצאה מתיכנון לקוי בשלבי הבניה של הבית, ולאחר איכלוס הבית, מתחדד הצורך בהארת אזורים מסויימים כגון מסדרונות, חדרי משפחה והול, חדרי מדרגות ועדיף באור טבעי,
והן בעקבות שיפוץ מתוכנן או תסופת לבית, המשנים את אופן הכנסת האור הטבעי לבית כפי שהיה עד כה, ודורשים שילוב של מוצר לאור טבעי עם או ללא אוורור, כמו טרמו-לייט למשל.

תמונה של מטבח שהפך חשוך, בעקבות שיפוץ. לפני ואחרי. (קריית ים)

במה כרוכה התקנת מפוח גג או טרמו-לייט בגג שטוח קיים ?

על מנת להתקין מפוח גג שטוח בגג קיים, או טרמו-לייט, (מוצר המשלב הכנסת או טבעי לבית, לצד יניקת אויר חם ולח) יש לקחת בחשבון מספר דברים ולבצע  הכנות  לטובת ההתקנה.

שלב ראשון
בחירת המוצר והקוטר הדרוש


יש לבחור איזה מוצר דרוש על מנת לתת מענה נכון לאזור בו אתם רוצים להתקין אור טבעי או אוורור או שילוב של השניים. בהמשך עמוד זה יש טופס צור קשר, דרכו ניתן ליצור עימנו קשר ולקבל ייעוץ לגבי המוצר המתאים לבית שלך.

שלב שני
תאום בעל מקצוע ושיטה- כיצד לפתוח את הפתח בתקרה, בגג שלך


לאחר שאנו יודעים איזה מוצר נידרש, ומהו הקוטר שלו, יש לבחור את הדרך בה יעשה הפתח בגג המבנה, על מנת להתקין את המוצר.

את הפתח בגג ניתן לבצע בשתי דרכים עיקריות:
1) פתיחת חור "כללי" הגדול מעט מקוטר המוצר, מיקום תותב (מקבלים מאיתנו לאחר סגירת הרכישה של המוצר) והשלמה ע"י יציקה של בטון לקיבוע התותב עליו יבוא בהמשך המוצר הסופי.

2) אפציה שניה, מדוייקת יותר, היא ע"י קידוח בבטון ויצירת החור בגג הבית, ע"י מקדח בטון יעודי בקוטר המתאים. בשיטה זו יוצא חור חלק ומדוייק (ראה תמונות בעמוד זה).

שתי האופציות טובות: הראשונה מתאימה יותר אם אתם נמצאים בתוך מהלך של שיפוץ הבית, והבית מלוכלך ממילא, ויש לכם קבלן מקומי שיעשה לכם את החור (בד"כ בעזרת קונגו או פטישון).

השיטה של הקידוח היא "נקייה" יותר, ומתאימה גם אם אתם בשיפוץ הבית ובודאי אם זו הפעולה היחידה בה אתם מעוניינים- רק לעשות חור, קיחוח בגג.

חברתנו מספקת את כלל ההנחיות לגבי הכנת הפתח בגג, כהכנה להתקנת המוצר שלנו בגג המבנה שלך, אך אנו לא מבצעים בפועל את ההכנות.  לשם כך מצורפים בהמשך שמות ופרטי יצירת קשר עם קבלנים היכולים לצע פתחים בגג או קידוח חורים המתאימים למוצרים שלנו.

כמו כן ראה בהמשך השלבים– מה עוד יש לקחת בחשבון ומה נידרש לשם כך.

חשוב לציין: לאחר שהתבצעו ההכנות להתקנת המוצר שלנו, אנו אלה שמגיעים ומבצעים את ההתקנה להשלמת התקנת המוצר הסופי.

שלב שלישי
הכנת חשמל (במידת הצורך)


אם מדובר במוצר הכולל מנוע (ונטה) ו/או גם תאורה חשמלית (מותקנת בתוך המוצר של האור הטבעי)
יש לקחת בחשבון הולכת חשמל לנקודה בה מתקינים את המוצר.
ניתן להוליך חשמל הן מחוץ למבנה, על הגג, ולהגיע למוצר מבחוץ, והן מתוך המבנה ע"י חציבה בתיקרת הבית והבאת חשמל בתעלה/צינור. (האופציה השניה מתאימה יותר לבית הנמצא בתהליך שיפוץ).

יש לבצע הכנת חשמל תיקנית. מומץ להתייעץ עם חשמלאי מקומי לגבי הנדרש.  כדאי לקחת בחשבון מפסק הדלקה והמיקום שלו.
ניתן לבצע הדלקה של מנוע/ונטה/אור חשמלי, גם באמצעות שלט רחוק. שאלו אותנו על כך.

שלב רביעי
התקנת התותב ותיקון / השלמת האיטום בגג


לאחר יצירת הפתח בגג יש לקבע את התותב שהתקבל מאיתנו עם הרכישה.
קיבוע התותב נעשה ע"י קבלן מבצע (בתאום איתנו) בבתים בהם מתבצע שפיוץ כללי או ע"י אחד המתקינים שלנו.

לאחר שהתותב מקובע, (ראה תמונה) ניתן לבצע איטום המקשר בין פני הגג (אופקי) לבין התותב עצמו (אנכי).
חומרי האיטום השונים, לרבות יריעות ביטומניות וחומרי הדבקה שונים, מתאימים להדבקות לתותב שלנו (עשוי מנירוסטה עמידה מאוד) כך שאין בעיה בכל שיטת איטימה שיבחר איש האיטום שלכם או הקבלן. בכל מקרה, כדאי לקשר אותם גם איתנו, כדי שנוכל לוודא עבורכם שהם משתמשים בחומרים המתאימים (אחרי הכל: אנחנו התקנו כבר כמה אלפים כאלה ברחבי הארץ…)

תמונה של תותב מקובע, לפני ואחרי איטום

רשימת בעלי מקצוע לקידוח בבטון ברחבי הארץ

מובהר בזאת כי חברתנו אינה אחראית לכל דבר ועניין בהתקשרות בינך לבין בעלי המקצוע הנ"ל, וכי הרשימה הנ"ל נועדה להקל עליך את מלאכת החיפוש, ולהביא לידיעתך בעלי מקצוע שאנו יודעים כי עשו עבודה המתאימה לשילוב המוצרים שלנו, בגגות בטון קיימים, בתחום הקידוח.
האחריות והתשלום על העסקתו של בעל מקצוע זה או אחר, הינה על אחריותך בלבד, ואינה נכללת במחיר המוצר המסופק על-ידנו.

אזור הצפון

  • פארס עימאד 050-6581772

מרכז ודרום

  • הקודח של יובל גונן
  • רוני 054-499-8877
  • אבנר אזור המרכז 052-2739142
  • צביקה- ניסוח וקידוח חורים 054-220-0038

*נקודות שיש לקחת בחשבון:

  • מומלץ להתייעץ עם קונסטורקטור, קבלן או בעל מקצוע אחר המכיר את הבית, באשר לאפשרויות הקידוח בתקרת המבנה.
  • בעת בחירת מיקום הקידוח יש לקחת בחשבון מיקום של קווי חשמל, קורות מרכזיות, ברזל בתקרה וכד. גם כאן, התייעצות עם בעל מקצוע המכיר את המבנה או יודע לקרוא תוכניות- יכולה להועיל לעבודה חלקה ויפה.
  • מומלץ לוודא עם הקבלן הקודח במה כרוך תהליך הקידוח מבחינת ליכלוך אפשרי של פנים הבית, משך הזמן הצפוי לקידוח וכד.

 

ישראלים רבים מוטרדים מעניין האיטום, ובצדק: אף אחד לא רוצה נזילות בבית, אולם קיימים כיום בשוק חומרי איטום טובים הקלים ליישום, ועמידים לשנים רבות, כך שאין סיבה אמיתית לחשוש מנושא האיטום מחדש של גג שהיה תקין לפני שקדחו בו חור- ועשו תיקון איטום כמו שצריך, לאחר מכן.

הערות לגבי איטום ותיקוני איטום לאחר הקידוח

  • יש לוודא כי יש המלצות על הקבלן האוטם, וכי הוא "כתובת" שניתן להשיג אותו במידת הצורך.(לעיתים תוכלו להשיג קבלן אחד שיעשה גם את האיטום וגם את החור, במיוחד אם מדובר על תהליך של שיפוץ בית).
  • ישראלים רבים מוטרדים מעניין האיטום, ובצדק: אף אחד לא רוצה נזילות בבית, אולם קיימים כיום בשוק חומרי איטום טובים הקלים ליישום, ועמידים לשנים רבות, כך שאין סיבה לחשוש מנושא האיטום מחדש של גג – שעשו בו פתח ועשו תיקון איטום כמו שצריך לאחר מכן.

צרו קשר דרך הטופס כאן, או התקשרו 1700-555-876

דילוג לתוכן