דף הבית » מאמרים » הכנסת אור טבעי לבית

אחד הצרכים גדולים של אנשים הוא הצורך להיות בחוץ, מתחת לכיפת השמיים. אור השמש בצדו החיובי, מספק לנו הרבה מן הצרכים הטבעיים של הגוף שלנו, כגון ויטמין D  אשר חיוני לתפקוד תקין.
אין ספק שכאשר אנשים מקבלים את מנת האור הטבעי היומית שלהם, הם מרגישים יותר טוב, הם יותר פרודוקטיביים ופחות עייפים. מחקרים מראים שאנשים הם עצובים, עייפים ואף מדוכאים יותר במדינות חשוכות, כמו מדינות סקנדינביה, והצורך באור טבעי הוא יותר גדול ממה שכולנו משערים.
מרבית האנשים נמצאים בתוך בתים או משרדים במרבית שעות היממה וחלק פשוט לא יוצאים החוצה מלבד ההליכה מהמבנה לחנייה. לכן, חשוב לדעת לקבל את אותו אור טבעי, אפילו אם מדובר בדרך שהיא מלאכותית.

כיום, יש אפשרות למצוא פתרונות תאורה לבית שלא כוללים הכנסת אור מהחלון הסטנדרטי, דרך הקיר, אלא באמצעות סקיילייט קבוע או סקיילייט נפתח בצורה חשמלית או ידנית.
סקיילייט הוא למעשה חלון הפונה לכיוון השמיים (סקיי= שמים, לייט = אור ) שנמצא בחלק העליון של התקרה, ולא על הקירות, ויש לו כמה מטרות. המטרה העיקרית והחשובה ביותר היא כמובן להכניס אור טבעי לבית, במיוחד לאזורים חשוכים "הכלואים" בין החדרים ואינם יכולים לקבל אור טבעי מחלונות הבית.

בחברת טרמו-ונט לקחו את הרעיון הזה צעד אחד קדימה, ופיתחו מוצרים כמו הטרמו-לייט, המשלב, לצד הכנסת אור טבעי לבית, גם טיפול בבעיות של אוורור, לחות ופינוי חום.
מוצר מסוג זה מחליף גם את הצורך של כיפת תאורה טבעית שעדיין מותקנת בבתים רבים שלא שמעו על הפיתוחים החדשים.
כאשר מחפשים פתרונות תאורה טבעית לבית לא תמיד צריך לחפש את הווילונות השקופים או שאר הפתרונות הבנאליים, אלא פשוט לבחור בהתקנת סקיילייט קבוע או נפתח שייתן את כל האפשרויות.

סקיילייט חכם

התקנה של טרמו-לייט, שהוא למעשה סוג של סקיילייט חכם יותר, עושה את החיים בבית להרבה יותר פשוטים ופרקטיים, בכל הנוגע לאור טבעי לבית. בשונה ממוצרי סקיילייט רבים המתהדרים באפשרות לפתיחה וסגירה, כאן אין צורך לפתוח או לסגור את הסקיילייט מכיוון שלצד הכנסת האור הטבעי לבית לאורך כל שעות היום- הטרמו-לייט גם מאוורר את הבית וכל זאת כאשר הוא מוגן מחדירת מים גם כאשר הוא "פתוח" לאוורור.

 

יש אנשים שמחפשים יותר אור בבית, אך בזמנים מסוימים, יש צורך דווקא בחושך או באור מעומעם ואינטימי יותר. בכל מקרה, קניית סקיילייט צריכה להגיע עם אפשרות לאוורור, ובמיוחד אם הוא מותקן במקום לח כמו המקלחת. בנוסף, יש לציין שהתקנת כיפת תאורה טבעית תחסוך בחשמל ובהוצאות תפעול לאורך זמן, אך כאמור הערך המוסף הוא של האור הטבעי הבריא לגוף האדם.

צרו קשר דרך הטופס כאן, או התקשרו 1700-555-876

פתרונות אווורור ותאורה נוספים שיוכלים לעניין אותך

שתף דרך"